Gminny klub sportowy Cartusia

  • energa_logo
  • kartuzy

Home > Kolarstwo > Historia sekcji

Historia sekcji

Sekcja kolarska powstała w roku 2002 a jej inicjatorem był Pan Franciszek Ilisiński. Człowiek “orkiestra”, działacz na rzecz rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, miłośnik i propagator kolarstwa, śpiewak operowy uhonorowany licznymi nagrodami i tytułami. Swoją pasją zaraził dzieci z ul.Podgórnej. Z myślą o młodych podopiecznych skupił wokół siebie grupę pasjonatów m.in braci Wiesława i Zenona Hirsz, których synowie stanowili trzon młodej sekcji.
 
 ” Pan Franio nie ukrywał, że wielką radość sprawiało mu obserwowanie powiększającego się grona kolarzy i odnoszonych przez nich sukcesów, a spełnieniem marzeń była chwila, gdy jego wychowankowie przywdziali koszulki z białym orzełkiem na piersi jako reprezentanci Polski.
 
  Dla młodych zawodników był nie tylko znakomitym trenerem z ogromną wiedzą, ale przede wszystkim wychowawcą, niemal drugim ojcem. Był do ich dyspozycji 24 godziny na dobę, uczył ich życia, dzielił się własnymi doświadczeniami. Zawsze znalazł czas, by pójść z nimi do szkoły, pomóc odrobić lekcje, porozmawiać o problemach z dziewczynami i doradzić w innych codziennych sprawach”(Ekspress kaszubski).
 
  I tak wspólnie Pan Franio z Panem Wiesiem i Zenkiem działali przez około 8 lat, szkoląc i odnosząc sukcesy na arenie województwa i kraju, do dnia 23.02.2010r. To w tym dniu ich drogi się rozeszły, zmarł Pan Franciszek Ilisiński.
 
  Po śmierci wspaniałego trenera, sekcja rozpoczęła współpracę z trenerem Dariuszem Maleckim (Flota Gdynia), instruktorem Sebastianem Maleckim ,(Flota Gdynia) oraz instruktorem Aleksandrą Zabrocką byłą zawodniczką MLKS Baszta Bytów. W roku 2011- 2012 młodszą grupę wiekową prowadził Dawid Hirsz, który mimo licznych sukcesów sportowych (głównie na torze), młodego wieku zginął w wypadku samochodowym.

 Obecni trenerzy:
Aleksandra Zabrocka- kierownik sekcji kolarskiej, trener najmłodszej grupy wiekowej żak i młodzik
Sebastian Malecki- trener juniorów młodszych i juniorów
Dariusz Malecki- trener orlików- kategoria do 23lat.
 
  Dzięki sponsorom oraz pasjonatom kolarstwa udało nam się odnieśc wiele sukcesów a najważniejsze to:
 
- złoty medal Natalii Nowotarskiej na MP na przełaju 2012
- złoty medal Kamila Gradka w jeżdzie indywidualnej na czas oraz srebro na MP na przełaju 2012
- złoto Pawła Poljańskiego “Poljana” na MP ze startu wspólnego
- srebro Pawła Bernasa w jeżdzie indywidualnej na czas na MP oraz srebro na tych samych mistrzostwach ze startu wspólnego
 
  Kartuscy kolarze odnieśli i odnoszą wiele sukcesów w/w to te najcenniejsze

Sponsorzy