Gminny klub sportowy Cartusia

  • energa_logo
  • kartuzy

Home > Zapasy > Osiągnięcia

Osiągnięcia

 

 


Uczestnicy Mistrzostw Europy i Świata 1975-2015

 

1983 rok – Radosław Turkot II miejsce  na Mistrzostwach Świata Juniorów w Norwegii

1985 rok – Radosław Turkot I miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Danii

1992 rok – Bartłomiej Pryczkowski VII miejsce na MŚ Kadetów w Turcji

1996 rok – Tomasz Krzystowski XIII miejsce na MŚ Kadetów w Iranie

1997 rok – Łukasz Konkel XI miejsce na MŚ Kadetów w Sownie

1997 rok – Tomasz Krzystowksi V miejsce na MŚ Kadetów w Słoweni

2000 rok – Tomasz Krzystowki X miejsce na MŚ Juniorów we Francji

2000 rok – Piotr Plichta XI miejsce na ME Kadetów na Słowacji

2000 rok – Tomasz Krzystowski VII miejsce w ME Juniorów w Bułgarii

2001 rok – Tomasz Krzystowski IV miejsce na MŚ Juniorów w Uzbekistanie

2001 rok – Seweryn Szreder VII miejsce na MŚ Kadetów w Turcji

2002 rok – Seweryn Szreder VII miejsce na ME Juniorów w Jugosławii

2002 rok – Bartłomiej Pryczkowski  XXI miejsce w MŚ Seniorów w Rosji

2003 rok – Seweryn Szreder XIII miejsce na MŚ Juniorów w Trucji

2004 rok – Dawid Papina VII miejsce w ME Kadetów w Bułgarii

2005 rok – Dawid Papina XIV miejsce  w Mistrzostwach Europy Juniorów we Wrocławiu

2007 rok – Edgar Pogosian Mistrzostwa Europy w Warszawie

2007 rok – Artur Kleina Mistrzostwa Europy w Warszawie

2007 rok - Dawid Plichta Mistrzostwa Europy w Warszawie

2007 rok – Edgar Pogosian V miejsce  Mistrzostwa Świata Juniorów w Pekinie

2008 rok – Edgar Pogosian V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Koszycach

2008 rok – Edward Barsegjan VII miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Tampere

2009 rok – Edgar Pogosian  X m na Mistrzostwach Europy Juniorów w Gruzji - Tbilisi

2009 rok – Edgar Pogosian VIII m  na Mistrzostwach Świata Juniorów w Turcji - Ankara

2009 rok – Szymon Roszkowski XIV miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów Zrenianin

2009 rok – Edward Barsegjan II m na Mistrzostwach Europy Seniorów w Wilnie oraz X miejsce          

2009 rok – Edward Barsegjan  X miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów

2010 rok – Edgar Melkumov V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Samkovie

2010 rok – Szymon Roszkowski Mistrzostwa Europy Kadetów

2010 rok - Krystian Formela Mistrzostwa Europy Kadetów

2011 rok – Edgar Melkumov oraz Edward Barsegjan: Mistrzostwa Świata Dortmund

2011 rok – Sebastian Bir Mistrzostwa Europy Juniorów Zrenian

2011 rok - Jakub Serkowski Mistrzostwa Europy Juniorów Zrenian

2012 rok – Krystian Formela XIV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Pattya

2012 rok – Jakub Serkowski V miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Pattya

2012 rok – Krystian Wika XII miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów w Katowicach

2012 rok – Oskar Mejer XXII miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów w Baku

2012 rok – Rafał Formela XVI miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów  Baku.

2012 rok – Szymon Roszkowski XIV miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Zagrzeb       

2012 rok – Eryk Roszkowski XIV miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Zagrzeb       

2012 rok – Edward Barsegjan XXI miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie 

2013 rok – Edward Barsegjan  V miejsce na Mistrzostwach Świata  Seniorów Budapeszt

2013 rok - Krzysztof Niklas VII miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów Zrenianie                    

2013 rok – Krzysztof Niklas XII miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów Bar

2013 rok - Krystian Formela XVII Mistrzostwach Europy Juniorów Skopje 

2013 rok – Jędrzej Wiśniewski  XI miejsce Mistrzostwach Europy Kadetów Bar                          

2014 rok – Krzysztof Niklas zdobywa tytuł Mistrza Świata Kadetów - Słowacja Snina        

2014 rok – Edward Barsegjan XIX Mistrzostwach Świata Seniorów Taszkient     

2014 rok – Edward Barsegjan  XIX Mistrzostwach Europy Seniorów Vantaa

2015 rok – Damian Metza XXIII miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów w Suboticy,       

2015 rok – Jędrzej Wiśniewski XI miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Istambule    

2015 rok – Krystian Formela III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Wałbrzych

2016 rok – Aleksander Mielewczyk XVII miejsce Mistrzostwa Europy Sztokcholm 

2016 rok – Nikodem Drewa XXX miejsce Mistrzostwa Europy Sztokcholm 

 Reprezentanci sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy czterdzieści osiem razy walczyli w barwach naszego kraju, zdobywając pięć medali Mistrzostw Świata i Europy.

 

 

Medaliści Mistrzostw Polski

W latach 1975-2015 reprezentanci klubu zdobyli ponad 200 medali w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Medaliści to: Radosław Turkot, Piotr Plichta, Seweryn Szreder, Marcin Szreder, Artur Brilewski, Bartłomiej Pryczkowski, Tomasz Krzysztowski, Rafał Konkol, Michał Pryczkowski, Sławomir Dunst, Adam Pryczkowski, Dawid Mach, Adam Jakubiak, Łukasz Lange, Dawid Papina, Łukasz Konkel, Przemysław Korytkowski, Krzysztof Szczepanik, Serkowski Jakub, Papina Michał, Jandziński Tomasz, Czarnowski Mateusz, Pogosian Edgar, Mazur Dawid, Rychert Patryk, Plichta Dawid, Krystian Formela, Szymon Roszkowski, Eryk Roszkowski, Jakub Klejna, Marcin Jotko, Elgiert Szymon, Edward Barsegjan, Sebastian Bir, Jędrzej Wiśniewski, Hinz Fabian, Dunst Bartosz, Rakowski Nikodem, Niklas Krzysztof, Mielewczyk Aleksander Drewa Nikodem, Metza Damian, Wika Krystian, Mejer Oskar, Marszałkowski Dariusz, Lelek Kamila, Struczyński Jakub.

 

Osiągnięcia w Drużynowych Mistrzostwach Polski

2002 rok – II drużynowy wicemistrz Polski seniorów w składzie: Olek Komendant, Łukasz Konkel,    Krzysztof Szczepanik, Artur Brilewski, Bartłomiej Pryczkowski, Tomasz Krzysztowski, Marek  Mikulski, Sławomir Dunst, Seweryn i Marcin Szreder, Michał Pryczkowski, Saak Oganesjan.

2006 rok – II miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w składzie: Serkowski Jakub, Papina        Michał,  Jandziński Tomasz, Czarnowski Mateusz, Pogosian Edgar, Mazur Dawid, Rychert                  Patryk, Plichta Dawid.

2008 rok – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów Żary  II miejsce: Jakub Klejna, Marcin Jotko,           Jakub Serkowski, Krystian Formela, Szymon Roszkowski, Eryk Roszkowski.

2009 rok – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów, III miejsce w składzie: Wika Krystian, Krefta          Daniel, Kleina Jakub, Elgiert Szymon, Serkowski Jakub, Formela Krystian, Eryk i Szymon Roszkowscy.

2011 rok – II Drużynowy Wicemistrz Polski Seniorów: Kirakosian, Edward Barsegjan,Serkowski Jakub, Plichta Dawid, Pryczkowski Bartłomiej, Szreder Seweryn,Szymon i Eryk Roszkowscy, Formela Krystian, Cudzinowicz Adrian, Czarnowski Mateusz.

2012 rok – I miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów: Serkowski Jakub, Mejer    Oskar,Formela Rafał, Kreft Daniel, Eryk i Szymon Roszkowscy, Sebastian Bir.

2012 rok – II miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów

2013 rok – I miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów: Formela Rafał, Kreft Daniel,         Rakowski Nikodem, Jędrzej Wiśniewski, Sebastian Bir, Formela Krystian,Eryk i Szymon Roszkowscy, Wika Krystian, Niklas Krzysztof, Mielewczyk Aleksander.

 

Najważniejsze imprezy organizowane przez sekcje

1997 rok – Mecz Polska-Stany Zjednoczone

2002 rok – Mistrzostwa Polski Seniorów

2003 rok – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

2006 rok – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

2007 rok – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

2009 rok – Puchar Polski Seniorów

2010 rok – Puchar Polski Seniorów

2013 rok – Mistrzostwa Polski Juniorów           

2015 rok – Mistrzostwa Polski Juniorów

2000 - 2015 – Międzynarodowy Puchar Kaszub - Zawody Memoriałowe

Prezesi GKS Cartusia Kartuzy: Alfons Labuda, Bronisław Piórek, Stanisław Pryczkowski, Henryk Pietras, Zdzisław Niklas, Andrzej Pryczkowski, Andrzej Formela 

Człąkowie zarządu sekcji: Kazimierz Pryczkowski, Sławomir Dunst, Stanisław Pryczkowski, Andrzej Pryczkowski, Kazimierz Klas, Piotr Mazur, Bartłomiej Pryczkowski, Wacław Szreder, Andrzej Formela, Wiesław Hirsz

Trenerzy: Kazimierz Pryczkowski, Andrzej Pryczkowski, Artur Pogosjan, Dariusz Plichta, Piotr Mazur, Marcin Dobka, Łukasz Konkol

 

Sponsorzy