Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z zapasów > Gor Hovsepyan z Pucharem Polski , a Dominika Konkel najlepsza w Pelplinie!

 • 12

  13.10

  Gor Hovsepyan z Pucharem Polski , a Dominika Konkel najlepsza w Pelplinie!


  •  


    


   Zapaśnicy Cartusii w kategorii kadet, walczyli w ramach Pucharu Polski w Radomiu. Nasza ekipa zajęła drużynowo miejsce 7-9 wśród 44 klubów, których reprezentowało 166 zawodników. 


   Wyniki:


   Kat. 55kg


   1 miejsce - Gor Hovsepyan


   18 miejsce - Leon Dera


   Kat 65kg


   7 miejsce - Wolski Natan


   18 miejsce - Eryk Stromski


   Kat 71kg


   11 miejsce - Myszk Jakub


   18 miejsce - Dawid Szynszecki


   Kat.80kg


   5 miejsce - Błażej Miotk


    


   Turnieje kończące rok są poligonem doświadczalnym przed następnym sezonem. Zawodnicy próbują swoich sił w nowych kategoriach wagowych i przymierzają się do wyższej kategorii wiekowej. Najlepiej z naszych spisał się Gor Hovsepyan, który mimo sporej niedowagi wygrał swoją kategorię. Bardzo dobrze zaprezentował się w nowej kategorii wiekowej Natan Wolski. Cztery zwycięstwa i dwie przegrane dały mu siódmą lokatę, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę także zmianę kategorii wagowej. Na dobrym poziomie zaczyna startować Błażej Miotk, który kolejny turniej zalicza w strefie medalowej, nie mieszcząc się jednak na podium. Przed wszystkimi sporo pracy, ale taki jest sport. Naszych zawodników prowadził trener Bartłomiej Pryczkowski.


    


   IV Gala Zapasów - Pelplin 2019.


   Cztery kartuskie dziewczyny z tych zawodów wracają z medalami. Pierwsze miejsce 


    w kat.36kg i tytuł ,,Najlepszej Technicznie Zawodniczki Turnieju' przypadł Dominice Konkel. Dominika zdobywając pierwsze miejsce i tytuły coraz wyraźniej do dominacji krajowej w swojej kategorii wagowej. Także pierwsze miejsce w kategorii 38kg zdobyła Aurelia Godzińska, a na trzecim miejscu w tej samej kategorii uplasowała się Agnieszka Stankowska. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Paulina Rejter w kategorii 50kg. W narożniku sekundował Łukasz Konkel.

Sponsorzy