Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z kolarstwa > Śląsk

 • 12

  26.10

  Śląsk   • Za nami kolejny przełajowy weekend. Tym razem udaliśmy się na Śląsk do Huciska i Pilicy.

    W sobotę rozgrywany był wyścig niższej rangi - kategorii B - w Hucisku. W pierwszym wyścigu wystartował nasz młodzik Maksymilian Grzenkowicz. Po 20 min ścigania w sporym gronie zawodników wywalczył 9. miejsce.

    W kolejnym wyścigu wystartowała dwójka naszych reprezentantów - Nikodem Grzenkowicz i Igor Dąbrowski-Sadło dla którego był to pierwszy start w starszej kategorii wiekowej. Wyścig był dla nas pechowy. Już po kilku metrach od startu w kraksie ucierpiał Nikodem i nie był w stanie kontynuować rywalizacji. W początkowej fazie również Igor miał pecha, gdyż urwał łańcuch i musiał biec do boksu technicznego, aby zmienić rower. Ostatecznie 27. miejsce.

    Ostatnimi tego dnia z pośród naszych reprezentantów były: Patrycja Lorkowska i Karolina Perekitko startujące OPEN z kobietami Elita. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze zajmując w juniorkach dwie pierwsze lokaty. W klasyfikacji OPEN Patrycja była 4. będąc jednocześnie najlepszą z pośród zawodniczek do 23 lat. Karolina została sklasyfikowana na 7. pozycji.

    Kolejny dzień to już zawody zaliczane do Pucharu Polski. Jak można było się spodziewać, na ten dzień dojechało znacznie więcej zawodników, co znacząco podniosło poziom rywalizacji.

    W młodzikach ponownie na starcie Maksymilian - tym razem ukończył wyścig na 12. pozycji.

    W juniorach młodszych na starcie tylko Igor. Nikodem niestety nie był w stanie wystartować. Igor podobnie jak dzień wcześniej - 31. miejsce.

    Na starcie kobiet, całkiem sporo jak na polskie warunki uczestniczek. Wystartowała prawie cała polska czołówka co wiązało się z bardzo ciekawym przebiegiem.

    Patrycja miała bardzo dobry dzień. Po dosyć spokojnym początku, rozkręcała się z rundy na rundę mijając kolejne rywalki. Również Karolina jechała bardzo dobrze, jednak tego dnia kilka większych błędów technicznych uniemożliwiło zajęcie lepszej lokaty.

    Ostatecznie Patrycja wywalczyła rewelacyjne 3. miejsce w elicie i była bezkonkurencyjna wśród juniorek i dziewczyn do 23 lat. Karolina 9. w elicie, ale ponownie na podium w juniorkach - tym razem na 3. pozycji.

    Było to ostatnie ściganie w Polsce przed Mistrzostwami Europy rozgrywanymi w dniach 7-8 listopada w holenderskim Huijbergen. W ciągu najbliższych dni będzie głoszony skład na tą imprezę oraz na wyścig w Belgii z kalendarza UCI na najbliższy weekend. Nieoficjalnie jednak możemy podać, że podczas tych imprez Cartusia będzie miała swojego reprezentanta - albo raczej reprezentantkę.

    Dla pozostałych zawodników długo wyczekiwany moment wytchnienia i wypoczynku. A już niebawem ruszamy z treningami jesienno-zimowymi, aby przygotować się jak najlepiej do kolejnego sezonu, "zahaczając przy okazji" Mistrzostwa Polski w przełaju, które tym razem odbywają się w odległym dla nas Lublinie w dniach 9-10 stycznia.            

Sponsorzy