Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z zapasów > Zapaśnicy Gks Cartusia Kartuzy walczyli na dwóch frontach

 • 12

  14.05

  Zapaśnicy Gks Cartusia Kartuzy walczyli na dwóch frontach


  • Obfity w starty weekend mieli kadeci i juniorzy – zapaśnicy Gks Cartusia Kartuzy. Mistrzowie Polski – Krzysztof Niklas oraz Aleksander Mielewczyk w ramach przygotowania do Mistrzostw Europy, startując w reprezentacji Polski zmierzyli się ze swoimi zagranicznymi konkurentami na turnieju w Bukareszcie w Rumunii.

   Obydwaj nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej piątce – Krzysztof Niklas walczył w kat. 74 kg junior i poniósł 2 porażki i dwukrotnie zwyciężył swoich przeciwników co dało mu piąte miejsce tuż za podium. Drugi nasz reprezentant Aleksander Mielewczyk dotarł do strefy medalowej w kat. 63 kg kadet, po porażce w pierwszej walce z zawodnikiem Bułgarii odniósł zwycięstwa z reprezentantami Chorwacji oraz Rumunii zdobywając brąz. Jest to jego drugi turniej międzynarodowy z dorobkiem medalowym.

   Pozostali zawodnicy startowali w Mistrzostwach Polski LZS zdobywając trzy medale. Wicemistrzami Polski zostali – Damian Metza w kat. 74 kg oraz Rafał Formela w kat.120 kg, natomiast brąz zdobył Sebastian Bir – kat. 74kg. Pozostali reprezentanci Gks Cartusia Kartuzy zajęli miejsca, Nikodem Drewa – miejsce 8, Michał Ducher – miejsce 11,Jakub Hildebrandt- miejsce 8. W klasyfikacji drużynowej Cartusia Kartuzy zajęła 2 miejsce. 
Sponsorzy