Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z narciarstwa > Udany start zawodników Cartusii w Pucharze Pomorza w biathlonie letnim

 • 12

  15.10

  Udany start zawodników Cartusii w Pucharze Pomorza w biathlonie letnim

  • Udany start zawodników Cartusii w Pucharze Pomorza


   w biathlonie letnim


   Gdańsk-Oliwa 12 września 2015


   Na stadionie UG w Oliwie odbyła się 3 runda Pucharu Pomorza w biathlonie letnim. Startowało w nich  55  zawodników z kilku klubów a wśród nich dziesiątka z Cartusii.

   Przedostatnia runda Pucharu rozegrana została w dwóch konkurencjach: sprincie i biegu pościgowym. Zawody w kategorii młodzik zaliczane są do Pucharu Polski. Nowością było strzelanie w kategoriach „żak” z broni laserowej co było całkowitą nowością dla naszych zawodników.

   W biegach sprinterskich z dwukrotnym strzelaniem (wiatrówką) w kategorii młodzik wśród dziewcząt trzecia była  Ania Klasa, a wśród chłopców Janek Dudziński był trzeci a Szymon Ortmann czwarty.

   Kategorię żak po raz kolejny wygrała Klaudia Merchel, czwarta była Paulina Myszk a szósta Olga Stachowiak. Bartek Koszałka był natomiast piąty wśród chłopców. W żakach młodszych swój debiut zanotowały: Hania Miszk szóste miejsce, Zuzia Stachowiak była ósma, a Karolina Kowalska dziesiąta.

   Bardzo emocjonująca był odbywający się po południu bieg pościgowy. Zawodnicy startowali do niego po uwzględnieniu różnic czasowych ze sprintu.

   W kategorii młodzików zaliczanej do Pucharu Polski Ania utrzymała trzecią pozycję. Natomiast Szymon po bardzo dobrym strzelaniu (13/15) i biegu awansował na drugie miejsce.

   W żakach Klaudia ponownie wygrała, a Paulina wyprzedziła dwie rywalki i zajęła drugie miejsce. Również Olga przesunęła się na piątą pozycję. Wśród chłopców znakomicie strzelał Bartek (15/15) i  awansował na pierwsze miejsce.

   W młodszych żakach Zuzia awansowała na szóste miejsce. Hania zajęła ósme, a  Karolina mimo dobrego biegu była ponownie dziesiąta.

   W klasyfikacji Pucharu Pomorza w biathlonie letnim po trzech rundach nasi zawodnicy zajmują czołowe lokaty. O końcowych wynikach zadecyduje runda czwarta, która odbędzie się w październiku w Gdyni.

        

    

Sponsorzy