Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z zapasów > O jedną jedynkę za dużo! Aleks Mielewczyk jedenasty na Mistrzostwach świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Atenach.

 • 12

  07.09

  O jedną jedynkę za dużo! Aleks Mielewczyk jedenasty na Mistrzostwach świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Atenach.


  • Hala sportowa w której w 2004 roku odbyły się Igrzyska Olimpijskie w Atenach, była areną na której reprezentant Gks Cartusia Kartuzy walczył w barwach Polski o miano Najlepszego na świecie. Medal był bardzo blisko. Co prawda pierwszą swojej walkę przegrał z reprezentantem Ukrainy, jak się okazało późniejszym zdobywcą złotego medalu. W drugiej swojej walce w zdecydowany sposób pokonał zawodnika z Albanii, a w decydującej walce o wejście do strefy medalowej Aleks poniósł minimalną porażkę przy stanie 1-1, został uznany za pokonanego. W sumie dało mu to jedenastą lokatę pośród 27 zawodników.

   Oceniając start trzeba zauważyć, że poziom w tej kategorii wagowej był bardzo wysoki. O złoto mogło ubiegać się co najmniej sześciu zawodników walczących w tym turnieju. Tym razem Aleks nie zdobył medalu ale poziomem nie odstaje od czołówki w swojej kategorii.

   Jego doświadczenie zdobywane w najwyższej rangi zawodach-Mistrzostwach Europy i Świata powinno prędzej czy później zaowocować zdobyciem medalu. Koledzy klubowi są bardzo dumni z jego występu, gdyż był to jedyny reprezentant Pomorza startującym w tych mistrzostwach. W składzie kartuskiej ekipy oprócz Aleksa, znalazł się też jego ojciec- Marcin Mielewczyk, Rafał Konkol i trener Bartłomiej Pryczkowski. Dziękujemy za wsparcie w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Starostwu Kartuskiemu i Gminie Kartuzy, a Aleksowi życzymy aby w końcu otworzył się wór z medalami z Mistrzostw Świata i Europy.
Sponsorzy