Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z zapasów > Kadra narodowa kadetów i Kartuzjanie w międzynarodowym towarzystwie na zgrupowaniu w Chmielnie.

 • 12

  15.06

  Kadra narodowa kadetów i Kartuzjanie w międzynarodowym towarzystwie na zgrupowaniu w Chmielnie.


  • Tradycyjnie po Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach w stylu klasycznym Kadra Narodowa Kadetów oraz spora część uczestników tych zawodów spotyka się na zgrupowaniu sportowym w ,,Perełce’’ Kaszub, czyli Chmielnie. Bazą noclegową i żywieniową jest gościnny ośrodek – Szuwarek, a zajęcia terenowe odbywają się w pięknych okolicach Chmielna i jezior raduńskich,  treningi na macie  w szkolnej sali sportowej. Kadrę Narodową prowadzą trenerzy – Piotr Szczeponiok oraz Leszek Użałowicz, , ekipą Norwegii kieruje Jan Stawowski, trenerem Ormian jest  Varuż Abagabian, a kadra wybrzeża prowadzą Norbert Serba, Józef Alijew i Bartłomiej Pryczkowski.

   Sporą grupę stanowią Kartuzjanie, dla których uczestnictwo jest możliwością wzbogacenia swoich umiejętności pod kierunkiem nowych trenerów i uczestnictwem nowych sparing- partnerów. Dla kadrowiczów Chmielno  jest jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bośni i Hercegowinie w Sarajewie. 

   Z Wybrzeżowych zawodników faworytami do startu w tej imprezie są w kat. 58 kg – Krzysztof Steffan, a w kat. 63 kg - Aleksander Mielewczyk. Zrozumiałym jest, że kibice z Kartuz życzą sukcesów całej kadrze wraz z trenerami , ale najmocniej kciuki trzymamy za reprezentanta Gks Cartusia  Kartuzy- Aleksandra Mielewczyka. W ocenie trenerów warunki stworzone w Chmielnie są bardzo dobre, co wpływa na to, że atmosfera wśród zawodników jest dobra i mobilizująca do dużego wysiłku, który może zaprocentować wynikami medalowymi, w co wierzy bardzo mocno cały sztab szkoleniowy.  
Sponsorzy