Gminny klub sportowy Cartusia

 • energa_logo
 • kartuzy

Home > Aktualności z kolarstwa > Grodzisk Mazowiecki

 • 12

  01.04

  Grodzisk Mazowiecki

  • Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Cartusii Kartuzy podczas pierwszych wiosennych wyścigów. W miniony weekend nasi reprezentanci startowali w kilku imprezach.

   Największa reprezentacja startowała na szosie w . Najlepszy rezultat tego dnia uzyskała Patrycja Lorkowska, zajmując pierwsze miejsce wśród juniorek.
   Bardzo dobrze zaprezentował się również Kacper Wiszniewski, który bardzo ciężko musiał zapracować na osiągnięty wynik. Kacper, już na pierwszej rundzie (po doskoku do już wcześniej uciekającej dwójki), zabrał się w czteroosobowy odjazd. Odjazd okazał się decydującym i Ci zawodnicy rozdzielili między sobą miejsca na podium. Kacper ostatecznie zdołał wywalczyć drugą lokatę. W kategorii juniorów wystartowała dwójka zawodników – Adrian Kaiser oraz Maciej Pojawa. Również w tym wyścigu o miejscach na podium zadecydował odjazd, w którym znalazł się Adrian. Niestety musiał uznać wyższość trójki zawodników z BDC i zajął 4. lokatę. W grupie pościgowej, trzecią lokatę zajął Maciek, ostatecznie zajmując 7. miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: Karolina Perekitko (juniorka) 4m., Szymon Okroj (j.mł.) 15m. i Jan Szwaba (j.mł. 28.m).
   Wyniki można uznać za bardzo dobre, biorąc pod uwagę, iż na wyścig udaliśmy się prosto z toru w Pruszkowie, gdzie zawodnicy przebywali na konsultacji.

   Nasi zawodnicy ścigali się nie tylko w Polsce. Świetne rezultaty ponownie osiągnął Szymon Sajnok, reprezentując tym razem swoją szkołę LO SMS Świdnica. Szymon startował w dwóch silnie obsadzonych klasykach w Belgii. Podczas obu wyścigów Szymon, wraz z partnerem z drużyny Alanem Banaszkiem (BDC), nie dali większych szans rywalom, dwukrotnie przyjeżdżając we dwójkę przed grupą z kilkuminutową przewagą. Pierwszego dnia Szymon był drugi, natomiast drugiego dnia nastąpiła zamiana i tym razem przejechał linię mety jako pierwszy.

   Oprócz ścigania na szosie, w Bydgoszczy rozegrano Kujawia XC, gdzie Artur Sowiński został sklasyfikowany na 23. miejscu w Elicie.

    

    

Sponsorzy